Hogyan alakul ki a vastagbél szennyeződése a szervezetben?
Ha a fehérje alapú és szénhidrátokban gazdag ételeket együtt fogyasztjuk, a gyomorban emésztés helyett erjedési folyamat indul el, aminek a következtében az elfogyasztott étel bomlásnak induló, rothadó masszává alakul. Az újabb gyomorba kerülő étel tovább gerjeszti az erjedés folyamatát. A gyomorfalak ennek következtében elvékonyodnak, majd a félig megemésztett és rothadásnak indult ételmassza továbbkerül a vékonybélbe, ahol feszíti a bélcsatornát, és tovább gyengíti annak működését. A meg nem emésztett táplálék végül a vastagbélben ülepszik meg, ahol tovább rothad, majd kiszikkadva, a redőkben meghúzódva mérgezi tovább, akár évekig-évtizedekig az egész szervezetet. Ezek a vastagbélredők állandóan mérgezik a testet, hatásukra olyan betegségek alakulnak ki, mint a gyomor-és bélfekély, májzsugor, krónikus arthritis (ízületi gyulladás), rákos daganatok, vérszegénység, vese-májkövek, allergia, nemi szervek krónikus fertőzése, vakbélgyulladás, aranyér, visszeres tágulatok, bőrbetegségek, pszichés betegségek. A fenti tények ismeretében nem merül fel kétség a vastagbél tisztításának fontosságáról. A bél nyálkahártyájára tapadt, régi, nem megemésztett, megkövesedett ételmaradékoktól ki kell tisztítani a bélcsatornát. Ezt a műveletet pedig csakis tisztító beöntésekkel lehet végezni. Minden beöntés után a végbélnyílás tájékát meg kell mosni langyos vízzel.
A betegségeink 80%-a a vastagbélben kezdődik. Ha a vastagbéltisztítást elvégezzük, betegségeink nagy része magától elmúlik.
A béltisztítást reggeli székletürítés után tanácsos végezni, reggel 5-7 között. Vagy ha ez az időpont nem alkalmas, akkor este 20-21 óra között. Akkor eredményes, ha a 2 l vizet nagyjából 1-1,5 perc alatt be tudjuk juttatni a vastagbélbe. Az irrigátorba sós vízből készítsünk oldatot, 2 l vízhez 1 ek. 40C-ta lehűtött, előzetesen megforralt vízből. Az irrigátort nagyjából egy méterrel a fürdőkád fölé kell rögzíteni, majd könyök-térd pózt felvéve, arra ügyelve, hogy a medence magasságának szintje a vállaké fölött legyen, ún jógalégzéssel(tehát: belégzéskor a has kidüllesztve, kilégzéskor behúzva), hagyni kell, hogy az irrigátorból a folyadék a végbélnyíláson keresztül a vastagbélbe átfolyjon. Amikor ezt elértük a következő gyakorlatot végezzük: hátunkra fekve emeljük meg a medencénket, ebben a helyzetben legyünk 30-60 másodpercig. Emellet hasizomgyakorlatokat is végezhetünk. Ezáltal a folyadék a leszálló vastagbélből átkerül a haránt vastagbélszakaszba. Ezután ismét lassan a hátunkra fekszünk, és jobb oldalunkra fordulunk. Így a folyadék a harántvastagbélből a nehezen elérhető felmenő vastagbélbe kerül. Csak ez a módszer teszi lehetővé a vastagbél átmosását. Akinek a szervezete nem képes ajánlott ideig bent tartani a vizet, az nagyfokú szennyezettségre utal. Ilyen esetekben nem 5, hanem 8-10 tisztításra is szükség van, hogy célt érjünk. A folyadékot 10-15 percig kell bent tartani. Az öt alkalom kúraszerűen 2 naponként egyszeri beöntéssel legyen meg.
A harmadik alkalomtól kezdve a mosófolyadék összetétele a következő legyen(ajánlott, de maradhat a sóoldat is): 1,5-2 l előzetesen felforralt, majd szobahőmérsékletűre visszahűtött vízhez adjunk hozzá 1ek. almaecetet, és áfonya, ribizli vagy citrom levét (cukormentesen, teljesen tisztán).
Egy alkalommal lehet cékla levét is adni a tisztítófolyadékhoz, rengeteg magnézium, és kálium szívódik fel ezáltal, az izmok működése, rugalmassága jelentősen javul. Aki ezt a lehetőséget választja, következőképpen járjon el. Lereszelünk 60-80 dkg céklát, és felengedjük 1,5 l forralt vízzel. Majd még 20 percig gyenge tűzön áztatjuk, időnkén megkeverjük. A tűzről levéve még egy órát állni hagyjuk. Leülepítjük, és 1:10 arányban lehűtött forralt vízzel használjuk a vastagbéltisztításhoz.
Fontos az eljárás során olyan megbízható edényeket használni, amelynek faláról nem old le semmiféle kemikáliát a céklalé, a só, az almaecet.
A gyógyulni vágyók alapvetően két problémával szembesülnek tisztítás közben:
1. a folyadék bevitele fél úton megállt, olyan érzést keltve, mintha több nem férne el a szervezetben. Sőt olykor olyan érzést kelt, ha még egy csepp bemegy, szétdurranok.
2. a befogadott folyadékot nehéz benntartani.
Mindkét probléma megoldódik, ha a térd-könyök póz helyett a „gyertyapózt” vesszük fel. Azaz hanyatt fekve felemeljük a testünket úgy, hogy csak a lapockánk maradjon támaszként, lábunkat, csípőnket a magasba emeljük; a legkényelmesebb, ha a falnak tudunk támaszkodni.
Szükséges az eljáráshoz: tengeri só, irrigátor(gyógyászati segédeszközök boltjában kapható kb 2000Ft), valamint egy gumikörtét(kb 800 Ft), vazelin, főzőedény, lepedő alulra amelyre kifolyhat a víz, polifón-mint fekvőhely.
Fontos figyelni a végbélbe történő bevezetés előtt a csap bekrémezésére(de el ne zárja a csapot a vazelin), valamint a légtelenítésre, hogy csak folyadék kerüljön a belekbe, ne levegő!