Akupunktúrás kezelés, teljes testen
Ft5000
Az akupunktúra mindig az alapos kikérdezésre épít
Ahogyan én gyógyítok
Az első kezelés alkalmával a pácienst alaposan kikérdezem. Ezután megvizsgálom a hagyományos kínai orvoslás metodikájával: nyelv- és pulzusdiagnózis, anatómia megtekintése. Felállítom a diagnózist és megkezelem tűvel/lézerrel, szükség szerint moxával, köpöllyel. A második alkalomra pácienseim részére igény szerint személyre szóló táplálkozási- és életmód-tanácsadást állítok össze, melyet az akupunktúrás kezelésekkel ötvözve fokozni lehet a terápia hatékonyságát. Minden kezeléssel az eredeti, jól működő rendszer rögzül egyre jobban, ami azt jelenti, hogy a páciens egyre hosszabb ideig érzi jól magát. Végül a jó közérzet állandósul. Ilyenkor a páciens a kezelés alatt megkönnyebbedett, lebegő állapotba kerül. Ez azt jelenti, hogy telítődött energiával. Ez egyben egy örömteli állapot, tettrekészséggel jár.
- A kelet orvostudománya
- Kínai akupunktúrás kezelés a fájdalom csillapítására
- Hogyan hat az akupunktúra?
Az embert nem választjuk el a természettől
A kelet orvostudománya
Az akupunktúra az emberiség egyik legősibb gyógymódja, már 5200 évvel ezelőtt ismerték a mai kezelés alapját képező pontokat. Az orvostudománynak ez a rendszere, amely az ókori Kínában alakult ki, gyakorlatilag változatlanul él napjainkban is. A kínai orvoslás nagy súlyt helyezett a betegségek megelőzésére, a tanácsok általában a helyes életmódról szóltak. A táplálkozásnak különleges figyelmet szenteltek, mert “a betegség a szájon keresztül hatol be”. A kínai gyógyászat arra törekedett, hogy az egész szervezetet erősítse. Ezért diétát, masszázst, napfürdőt, vízgyógyászatot és gyógytornát alkalmaztak. A kínai birodalom virágzásának szakaszában állami egészségügyi szolgálat is működött, fő feladata a császári udvar egészségügye fölötti őrködés volt. Az állami egészségügyi szolgálat irányításával dolgoztak az udvari és tartományi orvosok. A kínai orvostudomány gyógyszertára igen gazdag, sok növényi, állati és ásványi anyagból állt. A régi kínai orvoslás érzéstelenítő, kábító szereket is használt: mandragórát, ópiumot, hasist, stb. Olykor műtéteket, még mellkasi és hasi műtéteket is végeztek az elkábított betegen. Később azonban a kínai sebészet a vallás tilalma miatt abbamaradt, visszafejlődött. A vallás szigorúan tiltotta a test megcsonkítását, valamint a boncolást, mely utóbbi megakadályozta az anatómia fejlődését. A kínaiak képzeletében az emberi szervezet a világ kicsinyített másaként élt. Úgy képzelték, hogy az emberi szervezetben lejátszódó folyamatok a világot alkotó elemek változásaival kapcsolatosak. Az embert nem választották el a természettől.
Csökkenti a fájdalmat, gyorsítja a gyógyulást
Kínai akupunktúrás kezelés a fájdalom csillapítására
a szúrás és a harmónia
Hogyan hat az akupunktúra?
A hagyományos kínai elképzelés szerint az akupunktúra hatása azon alapszik, hogy a Qi (csi) energia a meridiánnak (délkörnek) nevezett számos vonal mentén terjed a szervezetben, így jut el az egyik életfontos szervből a másikba. A legmegfelelőbb akupunktúrás pontok ott helyezkednek el, ahol ezek a meridiánok a bőrfelszínhez legközelebb futnak, itt a megfelelően képzett és kellően könnyű kezű szakember a tű beszúrásával helyreállítja, vagy a megfelelő szintre hozza az energiaáramlás intenzitását.