

A természetes gyógyulás
AKUPUNTÚRA




Teljes test akupunktúra
Alapos előzetes vizsgálat alapján az egész test energiaáramlását segítjük a jobb működésben

Fülakupunktúra
Az emberi fülön rengeteg olyan akupunktúrás pont található, amelyet megfelelően stimulálva segíthetünk.

Sérülések kezelése
A különböző sérülések gyorsabban és jobb minőségben gyógyulhatnak, ha akupunktúrával serkentjük a szervezet öngyógyító erejét.
- fájdalmak
- reumatológiai betegségek
- idegrendszeri betegségek
- szív- és érrendszeri betegségek
- légzőszervi betegségek
- emésztőrendszeri betegségek
- nőgyógyászati kórképek
- vizelekiválasztás betegségei
- férfi nemi szervek betegségei
- fülészeti betegségek, szembetegségek
- bőrbetegségek
- pszichiátriai kórképek,
- túlsúly
- hőhullámok
- változókori panaszok

Ahogyan én gyógyítok:
„A legjobb gyógyszer az idő.” – Minél hamarabb kezeljük a beteget, annál gyorsabban gyógyul. A gyógyulást olyan természetes folyamatnak tekintem, amelyet a helyes táplálkozás és a természetes életmód révén segíthetünk elő. Ennek elérésért a kezeléseim során a természethez, az ott fellelhető alapanyagokhoz nyúlok vissza, melyek által a gyógyulás folyamata alaposabb és teljesebb lesz.



A kelet orvostudománya
Az akupunktúra az emberiség egyik legősibb gyógymódja, már 5200 évvel ezelőtt ismerték a mai kezelés alapját képező pontokat. Az orvostudománynak ez a rendszere, amely az ókori Kínában alakult ki, gyakorlatilag változatlanul él napjainkban is. A kínai orvoslás nagy súlyt helyezett a betegségek megelőzésére, a tanácsok általában a helyes életmódról szóltak. A táplálkozásnak különleges figyelmet szenteltek, mert “a betegség a szájon keresztül hatol be”. A kínai gyógyászat arra törekedett, hogy az egész szervezetet erősítse. Ezért diétát, masszázst, napfürdőt, vízgyógyászatot és gyógytornát alkalmaztak. A kínai birodalom virágzásának szakaszában állami egészségügyi szolgálat is működött, fő feladata a császári udvar egészségügye fölötti őrködés volt. Az állami egészségügyi szolgálat irányításával dolgoztak az udvari és tartományi orvosok. A kínai orvostudomány gyógyszertára igen gazdag, sok növényi, állati és ásványi anyagból állt. A régi kínai orvoslás érzéstelenítő, kábító szereket is használt: mandragórát, ópiumot, hasist, stb. Olykor műtéteket, még mellkasi és hasi műtéteket is végeztek az elkábított betegen. Később azonban a kínai sebészet a vallás tilalma miatt abbamaradt, visszafejlődött. A vallás szigorúan tiltotta a test megcsonkítását, valamint a boncolást, mely utóbbi megakadályozta az anatómia fejlődését. A kínaiak képzeletében az emberi szervezet a világ kicsinyített másaként élt. Úgy képzelték, hogy az emberi szervezetben lejátszódó folyamatok a világot alkotó elemek változásaival kapcsolatosak. Az embert nem választották el a természettől.
Kínai akupunktúrás kezelés a fájdalom csillapítására
Fájdalmas egy ilyen kezelés?
Erről mindenkinek más a véleménye. Vannak szúrások, amelyek jobban fájnak, vannak olyanok, amelyek szinte észrevétlenek. Tapasztalataim szerint azok a pontok a kellemetlenebbek, amelyeknél valamilyen probléma, elakadás van.
Biztonságos ez a kezelés?
Akupunktúrás kezelést csak diplomás orvos végezhet, aki elvégezte az orvosi egyetem ehhez kapcsolódó kiegészítő szemesztereit és sikeres vizsgát tett. A tűket pedig, az orvosi műszerekhez hasonlóan sterilizáljuk. Így azt kell állítanom,, ha elhivatott, felkészült akupunktúrás orvost választunk, a kezelés szinte kockázat mentes.