Amikor az orvostudomány még gyerekcipőben járt, akkor volt nagy hasznára a falusi népnek a helyi füvesasszony vagy javasasszony, aki ismerte őseik tudását a gyógynövényekről, és a gyógyító praktikákról. Nekik köszönhető, hogy az ősi tudás nem veszett el, hogy az évezredes gyakorlat nem halt ki.
A gyógynövények azonban ugyan olyan körültekintéssel és átgondoltsággal alkalmazhatók, mint bármely más, hatóanyagot tartalmazó gyógyhatású készítmény. Ami az egyiknek enyhülést hoz, másoknak méreg lehet! Ne is bonyolítsuk, gondoljunk csak a hashajtó-hasfogó főzetek tévesztésére!
Gyógyteák, főzetek
Fűben, fában, vízben az orvosság...
Okosan ízesítsünk
A gyógyteák hatásait erősíthetjük és gyöngíthetjük is. Okosan ízesítsük!Van mikor a méz sem megfelelő, kérjünk tanácsot!
A gyógytea gyógyszer
Ne felejtsük, a gyógyteák hatóanyagot tartalmaznak. Mindig vegyük figyelembe, milyen gyógyszereket szedünk mellette!
Törekedjünk az egyensúlyra!
A gyógytea önmagában nem mindig segít! Fontos és jó dolog a népi bölcsesség használata, de, ha igazán baj van, forduljunk orvoshoz!
Megfelelő főzetek
A gyógyteák egy része bárki számára ajánlható, viszont vannak olyanok, amelyeket csak “receptre felírva” érdemes fogyasztani.
A recept szerint készítsük!
A különböző gyógynövényteák csak megfelelően elkészítve adják át hatóanyagaikat. Ügyeljünk az ajánlott elkészítésre!
Adjunk időt a gyógyulásra!
A gyógyteák egy része azonnal enyhülést hoz, mások csak kúra szerűen alkalmazva fejtik ki áldásos hatásukat. Adjunk időt magunknak és a természetnek! Ne türelmetlenkedjünk!