Első körben vegyél szenna teát, vagy mályva teát, A hagyományos kínai orvoslás a székrekedés mögött elkülönít alkati, pszichés, és táplálkozásban keresendő okokat is.
Alkati: ezt nem részletezem, de alkatodnál fogva hajlamos vagy arra, hogy idős korodra szorulásos légy. Ez gondolom ez nem vígasztal.

Pszichés okok: sokkal nagyobb szerepet tulajdonítanak a keleti népek a pszichének, a betegségek, elváltozások kialakulását illetően. Székrekedésnél szóba jöhet: harag lenyelése, „emészthetetlen dolgokon való töprengés”, rágódás.
Életmód: diétahiba: rostbevitel mennyisége, tehát zöldségek, gyümölcsök, és napi 2!!!főtt étkezés, amiben legyen egy nagy adag leves. Korral az ember belei száradnak, jobban kell figyelni a folyadékra.minimum 2,5-3 l folyadékot, ne legyen hűtőhideg, legalább szobahőmérsékletű.
Nem jó a túl sok sült étel, különösen húsok fogyasztása, túl erős, csípős dolgok, alkohol, késő esti étkezés, stresszes állapotban történő étkezés, csoki. Másik ami életmóddal kapcsolatos: a hagyományos kínai orvoslás úgy tartja a hideg behatolása a belekbe, és bent rekedés(felfázás, deréktájon mondjuk leizzadás után erős szélhatás) székrekedést okoz, ezt akupunktúrával lehet kiűzni, valamint fűszeresebb ételekkel, de ne csípőssel, hanem mondjuk fahéj, gyömbér, szegfűszeg, tehát melegítő hatású fűszerek..
Na és egy kis házipatika:
Székrekedés: hagyma levét összekeverjük ugyanannyi szezámolajjal. Naponta 3-szor egy kiskanállal lenyelünk.
Vagy: kesudiót és szezámmagot együtt megsütünk, és összekeverjük mézzel. Esténként egy kiskanállal elszopogatunk belőle.
Székrekedésre magában: méz, füge, naspolya, baracklekvár.